دستگاه تاریخ زن

تاریخ زن | تعمیرات تاریخ زن | دستگاه تاریخ زن | تاریخ زن دستی ارزان

دستگاه تاریخ زن برای چاپ تاریخ، شماره و قیمت روی محصولات کاربرد دارد. دستگاه تاریخ زن قادر است که اطلاعات را بر روی انواع اجناس نظیر کاغذ، مقوا نازک و چرم و… چاپ کند.
اگر صنعت شما کوچک بوده و نمیخواهید برای تاریخ زن خود زیاد هزینه کنید ما به شما تاریخ زن دستی را معرفی میکنیم. دستگاه تاریخ زن برای درج اطلاعات روی محصول به کار میرود.

در این مقاله به موارد زیر اشاره می کنیم:

 • بررسی انواع دستگاه تاریخ زن
 • فواید و مضرات انواع دسنگاه تاریخ زن
 • عوامل مهم در خرید دستگاه تاریخ زن

برای تعمیر جت پرینتر در تبریز به کدام مرکز معتبر باید مراجعه کنید

انواع تاریخ زن و بررسی تفاوت های آن ها

دستگاههای تاریخ زن در کل به ۳ دسته کلی تقسیم میشوند.

 • دستگاه تاریخ زن استامپی
 • دستگاه تاریخ زن رولی
 • دستگاه تاریخ زن حرارتی

مکانیزم دستگاه تاریخ زن صنعتی به گونه ای است که دستگاه باید با کالا تماس پیدا کند تا اطلاعات بر روی آن درج گردد. برای درج اطلاعات لازم است دستگاه بر روی محصول توقف نماید.
همچنین برای کارکرد این دستگاه ها نیازبه کلیشه های مخصوص بوده و چاپ اطلاعات متغیر نظیر شمارنده و ساعت امکان پذیر نیست و به دلیل اینکه این تاریخ زن باید با محصول تماس پیدا کند و همچنین به دلیل استهلاک بالای این دستگاه سبب شده که این دستگاه مخصوص صنعت خاصی باشد.
یکی دیگر از انواع تاریخ زن های تماسی از نوع حرارتی می باشد. این نوع دستگاه به دلیل قیمت پایین در گذشته یکی از پرطرفدارترین این نوع دستگاه تاریخ زن بوده است.
در ادامه مکانیزم کارکرد دستگاه تاریخ زن حرارتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

مکانیزم کارکرد این دستگاه تماس حرارتی بوده که ابتدا توسط اپراتور تاریخ آن روز یا در کل اطلاعات مربوطه قرار داده می شود. دستگاه توسط یک پدال یا یک عدد پیام چاپ را دریافت میکند.
این دستگاه از ریبون به جای مرکب برای چاپ اطلاعات استفاده می کند. از مهم ترین مشکلات تاریخ زن ها وارد شدن آسیب به سلفن می باشد.
یکی دیگر از انواع تاریخ زن ها تاریخ زن غلطکی می باشد. در این نوع تاریخ زن ها بعد از بار گذاری کلیشه های مربوط به اطلاعات چاپ توسط اپراتور دستگاه اماده به کار می باشد.

در این نوع تاریخ زن ها از سیستم جک های پنوماتیکی استفاده نشده است و نسبت به تاریخ زن های حرارتی و استامپی از استهلاک کمتری برخوردار می باشند و در کل در حال حاضر در کمتر صنایع تولیدی از این نوع تاریخ زن ها استفاده می گردد.

بیشتر بخوانید: در مورد تاریخچه چاپگر چه میدانید؟

تفاوت تاریخ زن دستی با تاریخ زن اتوماتیک چیست؟

تاریخ زن دستی با تاریخ زن اتوماتیک با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در زیر به آن اشاره میکنیم:
دستگاه تاریخ زن دستی نسبت به تاریخ زن اتوماتیک ارزان تر است. همچنین کار کردن با این دستگاه نسبت به تاریخ زن اتوماتیک اسان تر بوده و برای کارگاه های کوچک بسیار مناسب است.
دستگاه نیمه اتوماتیک نسبت به دستی سرعت بالاتر داشته و کارایی سریع و ساده دارد.
همچنین این دستگاه مجهز به تایمر بوده. دستگاه اتوماتیک که در مقایسه با سایرین عملکرد بسیار سریع تر و مجهز به شمارنده بوده و بدنه آن نیمه استیل میباشد.
جلوتر به ویژگی هر کدام از این دستگاه ها اشاره میکنیم.

دستگاه تاریخ زن از دو طریق اطلاعات را بر روی محصولات چاپ میکند که این دو طریق عبارتند از:جوهر جامد و نوارهای ریبون.

دستگاه تاریخ زن دستی که در بالا به تفضیل توضیح داده شد و همچنین تاریخ زن نیمه اتومات با استفاده از ریبون عمل چاپ را انجام میدهند. اما دستگاه تمام اتومات از جوهر خشک برای چاپ استفاده می کنند.

قیمت انواع ریبون بر چه اساسی تعیین می شود؟

دستگاه تاریخ زن دستی چه ویژگی هایی دارد؟

تاریخ زن

همانطور که اشاره شد دستگاه تاریخزن نسبت به دستگاه دیگر دارای قیمت پایین تر و کارایی راحت تر میباشد در زیر به یک سری ویژگی های تاریخزن دستی اشاره میکنیم:

 • از لحاظ قیمتی مناسب و در عین حال باکیفیت میباشد
 • ۱۰ سال ضمانت
 • سرعت چاپ
 • بلافاصله بعد از چاپ جوهر خشک میشود
 • چاپ روی کیسه هم بلافاصله خشک میشود
 • استفاده از رنگ های مختلف جهت چاپ

دستگاه تاریخ زن دستی در چه مواردی کاربرد دارد؟

دستگاه تاریخ زن در موارد مختلفی کاربرد دارد. ازجمله کاربرد دستگاه تاریخ زن عبارتند از:

موارد کاربردی چاپگر و یا تاریخ زن دستی :

-جت پرینتر یا کد زن دستی مناسب برای سیستم انبار داری

دستگاه تاریخ زن

-تاریخ زن و جت پرینتر دستی مناسب برای تولیدات پایین

-محصولات سنگینی که حمل و انتقال آنها دشوار بوده و نیاز به درج اطلاعات بر روی آنها می باشد مانند:

 • چاپ دستی اطلاعات روی بشکه
 • چاپ دستی اطلاعات برای کارتن
 • چاپ دستی اطلاعات روی گالن
 • چاپ دستی اطلاعات روی کیسه
 • چاپ دستی اطلاعات روی کیسه
 • چاپ دستی اطلاعات روی تیوپ کرم
 • تاریخ زن صنعتی دستی روی جعبه با روکش سلفون یا UV
 • جت پرینتر صنعتی پرتابل روی بسته بندی چای با روکش سلفون
 • دستگاه جت پرینتر صنعتی پرتابل بر روی قوطی چسب آکواریوم
 • جت پرینتر پرتابل دستی جهت چاپ بر روی بطری آب معدنی
 • دستگاه جت پرینتر صنعتی دستی روی بسته بندی قند خرد شده
 • جت پرینتر دستی پرتابل جهت چاپ بر روی بطری آب معدنی
 • دستگاه شماره زن دستی جهت چاپ بر روی کنسرو
 • جت پرینترهای دستی جهت چاپ بر روی ظرف مایع ظرفشویی
 • جت پرینتر رومیزی دستی جهت چاپ بر روی بسته زعفران
 • جت پرینتر های رو میزی دستی جهت چاپ بر روی فوم و یونولیت

برای خرید ریبون چاپگر با کیفیت باید به چه نکاتی توجه کرد؟

مهم ترین عامل در انتخاب جت پرینتر دستی چیست؟

چه عاملی در انتخاب جت پرینتر دستی مناسب نقش دارد؟ این سوال برای اکثر مشتریان بوجود می آید. بنابراین تصمیم گرفتیم فاکتورهای مهم در انتخاب جت پرینتر دستی را بررسی کنیم در زیر به این عوامل اشاره میکنیم:

۱. قیمت جت پرینتر دستی: قیمت یکی از فاکتورهای مهم در خرید هر کالا و انتخاب مشتریان می باشد. تجربه ثابت کرده که نه جت پرینتر با قیمت خیلی بالا تهیه کنین و نه جت پرینتر خیلی ارزان.

۲. ضمانت نامه و گواهینامه: دقت داشته باشین که یکی از مهمترین عوامل در انتخاب جت پرینترهای دستی گارانتی و خدمات پس از فروش جت پرینترهای دستی می باشد. و اگر جت پرینتر دستی خود را از شرکتی تهیه کنین که دارای پشتیبانی ضعیفی باشد مسلما با مشکل مواجه می شوید.

۳. به دلیل تحریم ها در ایران پیشنهاد ما خرید جت پرینترهای ایرانی و ساخت داخل می باشد به این دلیل که شما با خرید جت پرینترهای ایرانی هم از خدمات و گارانتی واقعی بر خوردار هستین و هم از تولید کنند داخلی حمایت کرده اید.

۴. باتوجه به این که تاریخ زن دستی با دست کار دارد سبک بودن آن نکته مهمی است. سبک بودن جت پرینتر دستی یکی دیگر از عوامل مهم در خرید جت پرینت دستی می باشد. به این دلیل که اگر جت پرینتر دستی سنگین باشد موجب خستگی دست اپراتور می شود و همچنین دقت اپراتور نیز کاهش پیدا میکند.

۵. طراحی جت پرینتر دستی یا حالت جت پرینتر دستی:طراحی بدنه و دسته جت پرینتر دستی اگر خوب باشد به شما کمک میکند تا به راحتی چاپ بزنید و اگر طراحی خوبی نداشته باشد باعث خستگی میشود

۶. تامین جوهر جت پرینتر دستی یا کارتریج جت پرینتر دستی: در هنگام خرید حتما از فروشنده دستگاه جت پرینت دستی ضمانتی بابت تامین کارتریج جت پرینتر دستی بگیرید تا با مشکل مواجه نشوید… .

۷. اگر قصد خرید جت پرینتر آلمانی یا جت پرینتر چینی و یا جت پرینتر های اروپایی دارید حتما از فروشنده در خواست کنین تا برگه نمایندگی آن شرکت را در اختیار شما قرار دهد و شما نیز حتما از طریق وب سایت شرکت چینی یا اروپایی استعلام دستگاه را بگیرید که آیا این شرکت نمایندگی در ایران دارد یا خیر.

البته با وجود تحریم ها هیچ شرکتی دارای نمایندگی در ایران نیست.این امر سبب میشود تا شما بعد از خرید دستگاه دز زمان خرابی و تامین قطعات دچار مشکل شوید.

حتما بخوانید: بهترین مرکز برای خرید دستگاه جت پرینتر در ارومیه کجاست؟ + شماره تماس

مشخصات دستگاه تاریخزن نیمه اتوماتیک چیست؟

دستگاه نیمه اتوماتیک ویژگی هایی دارد که در زیر به آن اشاره  میکنیم:
1- دستگاه نیمه اتوماتیک ویژگی دارد
2- عملکرد سریعتر نسبت به مدل دستی
3- تایمر دارد
4- ذکارکردن با آن آسان است
5- انجام عمل چاپ با استفاده نوارهای ریبون

دستگاه تاریخ زن اتوماتیک رگباری چیست؟

این دستگاه تاریخ زن از جوهر جامد برای چاپ استفاده میکند.

تعداد خطوط این دستگاه تا 4 خط قابل افزایش است.دستگاه های تاریخ زن اتوماتیک در ماشین آلات بسته بندی، سیل ظروف، ساشه و برخی از دستگاه های بسته بندی حبوبات دستگاه های دوتوزین و چهار توزین تعبیه شده است.

دستگاه تاریخ زن

به دلیل سرعت و دقت بالای این تاریخ زن، بر روی دستگاه های مذکور قابل نصب و پیاده سازی است. چاپ با تاریخ زن حرارتی اتوماتیک رگباری در بسته بندی های پلاستیکی، آلومینیومی، مقوا و کاغذ، چرم و فیلم های PVC/ OPP/ PE/ PT قابل انجام است.

برای خرید انواع دستگاه تاریخزن غلطکی، دستی و اتوماتیک  و … با بهترین قیمت، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.

آیا دستگاه تاریخ زن و جت پرینتر با هم تفاوت دارند؟

دستگاه های تاریخ زن از لحاظ میزان چاپ و سطح چاپ محدودیت دارد. جت پرینتر بدون محدودیت تعداد کلمات بر روی انواع سطوح کلمات را چاپ میکند.

این دستگاه فقط بر روی سطوح صاف با قابلیت چاپ در حداکثر 3 سطر را دارد؛ در حالی که جت پرینتر، توانایی چاپ بر روی انواع سطوح را در 6 سطر دارد. هم چنین امکان چاپ لوگو و بارکد توسط دستگاه تاریخ زن امکان پذیر نیست و تنها می‌توان تاریخ تولید و انقضا و قیمت را با این دستگاه چاپ کرد.

دستگاه تاریخ زن که با ریبون کار میکنند چه تعداد تاریخ را چاپ میکند؟

ریبون ۱۲۰ متر است و به کمک آن میشود ۴۰۰۰ تاریخ را چاپ کرد. این نکته را باید در نظر داشت ریبون قابل شارژ نبوده و بعد از تمام شدن آن باید یک ریبون جدید را جایگزین آن کرد.

ارتباط با ما

پارسا جت پرینتر یکی از موفق ترین و معتبر ترین در زمینه فروش و تعمیر انواع جت پرینتر ها اعم از صنعتی و دستی می باشد این مجموعه در زمینه فروش ریبون و همین طور فروش قطعات جانبی انواع چاپگر و تعمیر آن فعالیت دارد.

پارسا جت پرینتر نمایندگی فروش جت پرینتر های دومینو، ایماژ و لینکس در ایران می باشد.

برای ارتباط بیشتر با ما و اطلاع از قیمت ها از طریق راه های زیر در ارتباط باشید.

[contact_us_shortcode]

پانوشت: تاریخ زن, دستگاه تاریخ زن
, تاریخ زن دستی ارزان
, دستگاه قیمت زن مواد غذایی
, دستگاه چاپ انقضا رومیزی
, دستگاه چاپ انقضا و تولید و قیمت