پرینتر ایماژ

جت پرینتر ایماژ | خرید و فروش جت پرینتر ایماژ | قیمت جت پرینتر ایماژ

در این مقاله از سری مقاله های پارسا جت پرینتر در خصوص جت پرینتر ایماژ مطالب مختصری را شرح می دهیم که قطعا برای شما خوانندگان که قصد خرید این گونه از جت پرینتر ها را دارید قطعا جالب خواهد بود پس ما را دنبال کنید.
در ابتدا در خصوص خود جت پرینتر اطلاعات کوتاهی می دهیم:

جت پرینتر

جت پرینتر یک واژه لاتین می باشد که این واژه از دو لغت جت به معنای خارج پرتاب كردن و پرینتر به معنای چاپگر ساخته شده است که در مجموعه به معنای یک چاپگر سریع می باشد که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

از جت پرینتر ها برای لیبل زدن برای محصولات استفاده می شود. قطعا تاکنون هنگامی که محصولی را خریداری کرده اید به تاریخ تولید و یا انقضا و یا بارکد و یا حتی لوگوی آن توجه کرده اید که با شکل و فونت خاصی بذ روی محصول درج شده است؛ تمامی این نوشته ها حاصل کار جت پرینتر ها می باشد.

جت پرینتر ها انواع مختلفی دارند اعم از دستی و صنعتی که بنا بر این که بر روی چه محصولی قرار است این نوشته ها درج بشود مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جت پرینتر ایماژ

به یاد داشته باشید که درج تاریخ و لیبل های مخصوص در آخرین مرحله از کار تولیدی هر محصولی است، زیرا که

این اطلاعات به عنوان شناسه هر محصول محسوب می شود، امروزه هر مصرف کننده حق دارد که اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شناسه تولید و … را بداند و از این طریق می تواند کالاهای اصل را از تقلبی تمیز دهد.

و به این صورت می توان پی برد که چه قدر مهم جت پرینتر در صنایع امروزی مهم است.

انواع جت پرینتر ها

در این قسمت توضیح کوتاهی در خصوص جت پرینتر ها و انواع آن می دهیم.

جت پرینتر های لیزری

laser به معنای انتشار نوری است که تقویت شده است با استفاده از تحریک تشعشعات نور، به زبانی ساده این تکنولوژی نور را با تحریک ماده جاری یا انرژی برق تولید می کند و سبب این می شود تمام ذرات نور در کنار هم و  هم راستای هم در یک مسیر قرار بگیرند و به این شکل نور لیزر تشکیل می شود.

جت پرینتر های TTO

این گونه از جت پرینتر ها که به جت پرینتر ریبونی نیز معروف است با استفاده از حرارت ریبون اثر چاپ کنندگی را بر جا میگذارد؛ در چاپ این فرآیند طی می شود که بر اثر حرارت ریبون ذوب می شود و بر روی سطح مورد نظر می چسبد.

جت پرینتر های CIJ

می توان گفت که جت پرینتر های نوع CIJ یکی از پرفروش ترین انواع جت پرینتر ها می باشد، نحوه عملکرد این گونه از جت پرینتر ها به این شکل است که ابتدا جوهر از پمپ به حرکت در می آید و بعد نازل خط جوهر را می سازد، سپس در مرحله بعد قطره توسط تولید کننده قطره ساخته می شود.

جت پرینتر ایماژ

سپس توسط صفحات شارژ باردار شده و از رو به روی صفحه ی هدایت کند رد می شود و بعد از آن از طریق گاتر دوباره به مخزن بر می گردد.

 جت پرینتر های نوع TIJ

این نوع از جت پرینتر ها نیز بین صنعتگران بسیار رایج است و این گونه از چاپگر ها نیز با کارتریج و معمولا از کارتریج شرکت HP کار می کنند و نحوه تعویض کارتریج آن به راحتی و توسط خود شخص انجام می گیرد.

یکی دیگر از مزیت های این نوع از چاپگر تعمیر و تعویض قطعات آن راحت و با هزینه کمتری انجام می شود و حتی زمان کمتری را برای تعمیر می طلبد.

در جت پرینتر های TIJ هنگامی که کارتریج عوض می شود همراه با آن هد چاپگر نیز تعویض می شود و سبب می شود که امکان خرابی هد و توقف خط بسیار کم بشود.

جت پرینتر های Piezo

این گونه از جت پرینتر ها در ساختار نازل شان از مواد پیزوالکتریک استفاده شده است. روش کار آن بدین شکل است که جوهر در پشت نازل قرار می گیرد، ولتاژ به پیزوالکتریک می رسد، و پیزوالکتریک باعث می شود فشار به جوهر وارد شود، با این فشار جوهر به بیرون می پرد.

جت پرینترهای پیزو کیفیت بالایی در چاپ دارند و از دیگر مزیت های آن میتوان به قیمت پایین و متوسط آن اشاره کرد.

دستگاه جت پرینتر ایماژ

این دستگاه ساخت کشور فرانسه می باشد و دارای کیفیت بالایی نیز می باشد و اپرتوری ساده و تجربه کاربری راحتی را فراهم می کند و قابلیت تنظیم زبان فارسی را نیز دارد و دارای کلیه حروف فارسی نیز می باشد.

این دستگاه برای چاپ نیاز به طراحی ندارم و برای طراحی آرم ها و حروف از یک محیط ماتریس مانند استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: سیستم چاپگر های جوهر افشان چگونه است؟

اجزای سازنده دستگاه چاپگر ایماژ

1- دارای 2 پمپ می باشد: برای ایجاد مکش و فشار مناسب در سیستم باید از دو پمپ استفاده شود که در این گونه از چاپگر ها موجود می باشد.

2- دارای 2 نازل باشد: وجود دو نازل باعث می شود که سرعت در چاپ در پیغام های 4 خطی زیاد بشود که این فقط در پرینتر ایماژ محقق می شود.

3- برخورداری از مخازن: 

به علت وجود مخازن جدا باعث می شود که در مصرف مواد مصرفی صرفه جویی بشود و دیگر اجباری برای تعیین کردن زمان برای مصرف مواد اولیه تعیین نمی شود اگر چه باید به تاریخ انقضا توجه کرد و همه ی جوهر ها دارای تاریخ انقضا می باشند.

4- صفحه نمایش: 

یکی از مزیت هایی که این چاپگر دارد داشتن صفحه نمایش بزرگ و روش راحت کار کردن با آن می باشد که به آسانی پیغام هایی که در خصوص چاپ می باشد را ببینید و سبب رضایت صنعتگران از استفاده از نوع چاپگر شده است.

صفحه نمایش بزرگ سبب می شود تا با دیدن جزئیات تمام و متنون بیشتر کنترل مناسبی برای این محصول داشته باشید.

5- مواد رنگی:

چاپگر ایماژ ضمن این که جوهر سیاه رنگ را چاپ می کند قابلیت چاپ رنگی و تعویض این رنگ ها را نیز دارد، چاپگر ایماژ می تواند به رنگ های زرد ، آبی و قرمز را چاپ کند.

6- بدنه چاپگر: بدنه این گونه از چاپگر ها از جنس استیل است و نیازی به کابل جدا و پایه ندارد که همین موضوع باعث می شود سهولت کاربری را به دنبال داشته باشد.

جت پرینتر ایماژ از چه قطعاتی ساخته شده است؟

این گونه از جت پرینتر ها نیز مانند سایر جت پرینتر های موجود در بازار از قطعاتی ساخته شده است که در ادامه به طور مختصر با آن ها اشنا خواهیم شد.

برد الکترونیکی:

تمامی کار ها عملیاتی بر عهده این قسمت می باشد و مغز یک جت پرینتر برد آن می باشد.

حتما بخوانید: بهترین مرکز برای خرید جت پرینتر در مشهد کجاست؟

هد جت پرینتر ایماژ:

این قطعه مسئولیت دریافت اطلاعات از برد و پخش جوهر را بر روی محصول دارد.

چشمی الکترونیکی:

این قطعه در نزدیکی هد قرار گرفته است و وظیفه اش تشخیص محصولات بر روی خط تولید فرمان چاپ به برد بوده است.

بخش جوهر رسانی:

شامل بخش های مخزن جوهر و حلال و پمپ و شلنگ های حاوی جوهر می باشد و وظیفه آن رساندن جوهر از مخازن به هد جت پرینتر ایماژ می باشد.

دلیل محبوبیت جت پرینتر ایماژ در چیست؟

جت پرینتر ایماژ امروزه در بین صنعتگران بسیار محبوب است در این بخش می خواهیم در خصوص محبوبیت آن صحبت کنیم و دلایل آن را بیابیم.

جت پرینتر ایماژ

1) تجربه کاربری راحت :

این دستگاه از جدیترین تکنولوژی ها برای ساختش استفاده شده است به گونه ای که به هیچ وجه نیاز به سیستم های کمکی نظیر ویندوز ندارد و همین طور برای استفاده از آن نیاز به هیچ گونه حافظه جانبی نیست.

2)قابل مصرف در تمامی خطوط:

این گونه از چاپگر ها به گونه ای ساخته شده اند که قابل مصرف در تمامی خطوط تولید همانند صنایع لوله سازی، صنایع غذایی و حتی آرایشی بهداشتی نیز می باشند و این به سبب طراحی پایه های خوب آن ها می باشد.

3) کنترل پیشرفته و به روز:

پارسا جت پرینتر کنترلر های پیشرفته ای را به بازار عرضه کرده است که می تواند به دستگاه های PLC متصل شود و اجازه اخذ فرمان چاپ به شکل اتوماتیک برای برخی خطوطی که به این امر نیاز دارند فراهم می شود.

4) خدمات پس از فروش :

در صورتی که دستگاه جت پرینتر ایماژ را از پارسا جت پرینتر خریداری کنید می توانید از خدمات پس از فروش آن استفاده کنید.

انواع مدل های پرینتر ایماژ

پرینتر ایماژ مدل های مختلفی دارد که در ادامه برخی از مدل های پرفروش آن را با ذکر مختصری از اطلاعات قرار داده ایم:

چاپگر صنعتی ایماژ مدل 9030

 • قابلیت چاپ اطلاعاتی مانند تاریخ انقضا و تاریخ تولید و بارکد و … را دارا می باشد
 • توانایی چاپ تا 8 خط و ارتفاع کارکتر های آن 2 تا 10 میلی متر می باشد.
 • توانایی چاپ با سرعت بالا و قابلیت تنظیم سرعت
 • مجهز به سیستم لوگو ادیتور برای طراحی لوگو
 • این مدل دارای قابلیت شستشو اتوماتیک می باشد

چاپگر صنعتی ایماژ مدل 9040

 • قابلیت چاپ اطلاعاتی مانند تاریخ انقضا و تاریخ تولید و بارکد و … را دارا می باشد
 •  قابلیت چاپ تا ۸ سطر و ارتفاع هر یک از کارکترها 2 الی 10 میلی متر
 •  مجهز به چاپ با سرعت بالا و قابل تنظیم با سرعت خط
 • مجهز به سیستم لوگو ادیتور جهت طراحی آرم و لوگو
 • مجهز به سیستم شست و شوی اتوماتیک سر نازل هنگام استارت دستگاه
 • قابلیت کارکرد در محیط های صفر الی 45 درجه سانتی گراد و رطوبت 10 الی 90 درصد
 • قابلیت ذخیره سازی پیغام های مختلف
 • دارای صفحه نمایش بزرگ با نور زمینه آبی رنگ

ارتباط با ما

پارسا جت پرینتر یکی از معتبرترین و موفق ترین شرکت هایی است که در زمینه فروش دستگاه چاپگر مانند جت پرینتر، جت پرینتر دستی، جت پرینتر صنعتی در انواع مارک ها و مدل های مختلف مانند ایماژ و لینکس و دومینو تا کنون فعالیت داشته است.
پارسا جت پرینتر در زمینه فروش تاریخ زن، تامین جوهر جت پرینتر و حلال و همین طور ریبون سالیانی است که فعالیت داشته است.
پارسا جت پرینتر به عنوان نمایندگی رسمی برند های دومینو و لینکس و ایماژ می باشد.
از طریق راه ارتباطی زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

تماس بگیرید

 • مشاوره: ۰۹۳۸۲۸۳۱۹۶۲
 • فروش: ۰۹۱۲۲۸۴۱۹۶۲
 • آدرس: تبریز، جاده تهران، نرسیده به سه راهی اهر، جنب پل هوایی
 • اینستاگرام: https://www.instagram.com/parsa.jetprinter
پانوشت: قیمت جت پرینتر ایماژ, جت پرینتر ایماژ, خرید و فروش جت پرینتر ایماژ, بهترین قیمت جت پرینتر ایماژ, خرید جت پرینتر ایماژ در تهران, خرید جت پرینتر ایماژ در کرج, خرید جت پرینتر ایماژ در زنجان, خرید جت پرینتر ایماژ در تبریز