جت پرینتر

جت پرینتر صنعتی | قیمت جت پرینتر صنعتی| جت پرینتر ارزان | تعمیر جت پرینتر

جت پرینتر صنعتی در خطوط تولید کارخانه ها و در بخش های نهایی خط تولید بسته به موقعیت و فرایند تولید محصول در کارخانه بسیار پرکاربرد است.

اکثر محصولات امروزه با چاپ تاریخ تولید و تاریخ انقضا و میزان قیمت وارد بازار می شوند.اگر بیشتر دقت کرده باشید متوجه یکسری اطلاعات دیگر شامل سری ساخت , پروانه بهداشتی ، بارکد دو بعدی و تک بعدی، لوگوی شرکت و ویژگی هایی از این قبیل خواهید شد.

با جت پرینتر و اساس کار آن آشنا شوید:

به عنوان پیش زمینه باید درباره ماهیت کلمه جت پرینتر و دستگاه های جت پرینتر بدانید , جت پرینتر از دو واژه لاتین jet و printer تشکیل شده که به معنای پاشش و چاپ است.

ساختار این دستگاه الکترونیکی بوده و از مونتاژ قطعات هیدرولیکی و مکانیکی ساخته شده است.

جت پرینترها در خطوط تولید کارخانه ها و در بخش های نهایی خط تولید بسته به موقعیت و فرایند تولید محصول در کارخانه بسیار پرکاربرد است.

به کمک جت پرینترها می توان اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید, تاریخ انقضا ,شماره وسری ساخت و … را در قسمت های مختلف دستگاه ثبت کرد و به محصول اعتبار و شناسه دهیم.

تا اینجا دریافتیم که اساس کار دستگاه ها الکترونیکی است، در واقع قطرات به میزانی که شارژالکترود به آنها شارژ وارد کرده منحرف می شوند.پس از گذر قطرات از منطقه الکترود های منحرف کننده، جوهر از پرینت هد خارج شده و روی محصول جکاکی می کند.ذقطراتی که در مسیر جوهرافشانی استفاده نمیشوند به مخزن جوهر برمیگردد تا دوباره استفاده شود.

در فرایند چاپ هر کاراکتر بر روی محصول تک تک قطرات به صورت الکترونیکی کنترل می شوند. جوهر از طریق پمپ با فشار از مخزن جوهر به سمت نازل یا همان جوهرافشان حرکت می دهد. نازل به وسیله اولتراسونیک جریان جوهر را به قطرات جوهر تبدیل می کند.

قطرات جوهر از نازل با سرعت بالا خارج شده و از تونل شارژ الکترود عبور کرده، سپس از بین صفحات انحراف دهنده عبور می کند.

جت پرینتر صنعتی

حتما بخوانید:درباره نحوه تعمیرات انواع جت پرینترها بیشتر بدانید.

درباره جت پرینتر صنعتی بیشتر بخوانید:

اکثر محصولات امروزه با چاپ تاریخ تولید و تاریخ انقضا و میزان قیمت وارد بازار می شوند.اگر بیشتر دقت کرده باشید متوجه یکسری اطلاعات دیگر شامل سری ساخت , پروانه بهداشتی ، بارکد دو بعدی و تک بعدی ، لوگوی شرکت و ویژگی هایی از این قبیل خواهید شد.
برای درج اطلاعاتی که ذکر شد بر روی محصولات می توان از چاپگرهای صنعتی که تحت عنوان جت پرینتر بین مردم شناخته شده اند استفاده می شود.

جت پرینتر های صنعتی را بعضا با عنوان لیبل زن یا تاریخ زن کالا نیز نامیده می شوند ، مارک زن این قابلیت را به محصول می دهد که اطلاعات را با توجه به نیاز فروشنده بر روی تولیدات عرضه کند .لازم به ذکر است این پرینترها قابلیت چاپ بر روی اکثر تولیدات را دارا می باشند و طیف گسترده ای از محصولات خوراکی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، صنعتی و … را در برمیگیرند .

از این رو دستگاه های متنوعی همچون تاریخ زن های غلطکی ، پرینتردستی ، چاپگر لیزری ، پرسی و جت پرینترها مورد استفاده قرار میگیرد که جت پرینترها عمومیت بیشتری در صنعت و کارخانجات و کارگاه ها دارند چرا که به نسبت سایر دستگاه ها رابط کاربری آسان تر ، خرابی کمتر ، چاپ دقیق تر، هزینه و قیمت مناسبتری دارند.

از مزیت های بارز جت پرینتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از بزرگترین ویژگی های جت پرینتر سرعت است که در صرفه جویی وقت و انرژی بسیار موثر است چراکه استفاده از سیستم اکو در تنظیم مقدار برق مصرفی انرژی را هم ذخیره و سبب کاهش هزینه ها می شود.
 • به روز ترین دستگاه های جت پرینتر که براساس اخرین تکنولوژی و فناروی روز اروپا و امریکا طراحی شده Bettermark, Bestmark هستند که به دلیل استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت در حال حاضر یکی از بهترین , صنعتی ترین و مقاوم ترین و بادوام ترین دستگاههای جت پرینتر در بازار به شمار می رود.
 • چاپگر صنعتی جت پرینتر بدلیل طراحی منحصربفرد و فوق العاده خود شما را از تعمیر و سرویس های پی در پی راحت می کند.قطعا که کار با این دستگاه بسیار مقرون به صرفه و ارزان است .
 • یکی دیگر از ویژگی های محبوب این دستگاه درمیان مشتریان پایین بودن حجم و وزن آن است و سبب شده توانست به راحتی بین خطوط تولیدی کارخانه بوده انتقال داده شود (پرتابل) و نصب آن بر روی کلیه خطوط تولیدی به راحتی امکان پذیر باشد .
 • در چاپگرهای صنعتی Bettermark,Bestmark به دلیل استفاده از نرم افزارهای پیشرفته با تنوع بالای فونت و کیفیت های چاپی بالا و به روز رو به رو هستیم.

جت پرینتر صنعتی

 

با توجه به مطالب یاد شده به ضرورت وجود جت پرینتر ها در صنعت پی می بریم و با چاپ اطلاعات اختصاصی محصول همچون تاریخ تولید ، تاریخ انقضا ، بارکد و …… از انتشار محصولات تقلبی جلوگیری کنیم.

دستگاهی می باشد جهت درج تاریخ تولید و انقضا و اطلاعات متغیر بروی محصولات همزمان با تولید در عمل کرد جت پرینتر ها بر خلاف دستگاههای تاریخ زن نیازی به توقف محصول نمی باشد .

مکانیزم کار کرد جت پرینتر به گونه ای طراحی گردیده که جهت چاپ نیازی به توفق محصول نبوده و بسته به نوع جت پرینتر متناسب باخط تولید عمل چاپ را می تواند با سرعت بالا و و بدون نیاز به تماس با محصول انجام دهد.

در دستگاههای جت پرینتر برخلاف دستگاههای تاریخ زن تماسی یا حرارتی هد دستگاه جت پرینتر با محصول هیج گونه تماسی نداشته و عمل چاپ فقط از طریق پاشش جوهر صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید:درباره مکانیزم جوهرافشان ها جه می دانید؟

جت پرینترها بسته به کارکردشان به انواع مختلفی تقسیم می شوند:

 • جت پرینترهای DOD یا همان Drops and demand خود به دو دسته جت پرینتر های ریز نگار( Piezoelectric) و جت پرینتر های درشت نگار (Valve jet)
 • جت پرینترهای TIJ که مخفف عبارت Thermal Ink Jetprinter است نیز خود به دو دسته جت پرینتر های دستی و جت پرینتر های ثابت تقسیم می شوند.
 • جت پرینترهای CIJ که از به اختصار از عبارت Continuous Ink Jetprinter ساخته شده است نوع دیگری از جت پرینترهای صنعتی می باشد.
 • جت پرینترهای لیزری که بسیار پرکاربرد است شاید به گوش شما خورده باشد که با اصطلاح لاتین Laser printer شناخته شده است و خود به دو دسته اداری و صنعتی تقسیم می شود.

در نهایت خروجی تمام این دستگاه ها به صورت پرتاب جوهر عمل کرده و نیازی به تماس با محصولات نیست.

در دستگاه های جت پرینتر یا همان مارک زن عملیات چاپ روی محصول به کمک جابجایی روی محصول اتفاق می افتد و بسته به سرعت حرکت محصول یا سرعت خط تولید انتخاب نوع جت پرینتر متفاوت می باشد.

در دستگاههای جت پرینتر فاصله هد جت پرینتر تا محصول به نوع جت پرینتر بستگی دارد . در واقع در جت پرینتر ها قدرت پرتاب جوهر فرق دارد.
تفاوتی که بین انواع دستگاه های پرینتر وجود دارد از مکانیزم پرتاب جوهر ایجاد می شود.

جت پرینتر صنعتی

 

حال با بهترین جت پرینتر های دستی آشنا شوید:

همانطور که گفته شد جت پرینتر که به چاپگر غیر تماسی، تاریخ زن، کد زن و بارکد زن نیز معروف است از دسته ماشین های چاپ دیجیتال است و در هر صنعتی از قبیل ساختمانی , دارویی و بهداشتی و…پرکاربرد و اساسی است.

1- جت پرینترهایی از نسل جدید تکنولوژی کشور آلمان ، با کمترین وزن ممکن، که این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید اطلاعاتی از قبیل متن، تاریخ، شماره و سریال ساخت محصول را بر روی انواع سطوح پلاستیکی، فلزی، چوبی، سنگی، شیشه‌ای و غیره را حک کنید.

2- ابعاد این تاریخ زن ها متناسب بوده و حدودا ۷0 * ۲۲۲ * ۲۲0 میلی‌متر است و تقریبا 0.6 کیلوگرم است.

3- این تکنولوژی که با هدف چاپ رو انواع کالای مصرفی از طریق چاپ جوهرافشان و در ابعاد یک کاغذ A4 می باشد.

4- فرایند چاپ توسط پرینتر دستی تک رنگ می باشد و سرعت چاپ آن فقط به فردی که این عمل را انجام می دهد وسرعت دست او بستگی دارد، نهایتا می توان گفت میزان رزولوشن در این محصول ۱۶ dpi می باشد.

5- نوع پورت ارتباط جت پرینتر اترنال بوده یعنی شما میتوانید با اتصال توسط این پورت دستگاه خود را به کامپیوتر وصل نمایید یا حتی از طریق بلوتوث تا برد 100 متری به این وسیله دسترسی داشت.

6- از دیگر ویژگی‌های این جت پرینتر دستی می‌توان به چاپ مستقیم PictBridge اشاره کرد.

7- این محصولات با تمامی فونت ها و زبان های سازگار با ویندوز عمل می کند .یکی از مزیت های این محصول جدید که ساخته کشور آلمان بوده قابل حمل است اصطلاحا به مدل ای بی اس مدل ۲۵۰ مشهور است, و در هنگام چاپ نیازی به اتصال به کامپیوتر ندارد.

8- در آخر باید به این نکته اشاره کنیم نمی توان از جت پرینتر های دستی بیشتر از 100000 کاراکتر نمی باشد و عمرباتری های این دستگاه ها در بهترین حالت ممکن حدود 50 ساعت در ازای 2 ساعت فرایند کامل شارژ است .

ارتباط با ما

پارسا جت پرینتر با بیش از ۱۵ سال تجربه موفق در زمینه فروش و خدمات پس از فروش جت پرینتر آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل برای همکاری با ما و یا جهت کسب اطلاع بیشتر از شرایط فروش یا تعمیر دستگاه ها می توانید از طریق روش های زیر با ما ارتباط برقرار کنید.

تماس بگیرید

 • مشاوره: ۰۹۳۸۲۸۳۱۹۶۲
 • فروش: ۰۹۱۲۲۸۴۱۹۶۲
 • آدرس: تبریز، جاده تهران، نرسیده به سه راهی اهر، جنب پل هوایی
 • اینستاگرام: https://www.instagram.com/parsa.jetprinter

پانوشت:جت پرینتر صنعتی, استعلام قیمت پرینتر, تعمیر جت پرینتر, قیمت جت پرینتر صنعتی, جت پرینتر صنعتی ارزان, جت پرینتر دستی