جت پرینتر

جت پرینتر | قیمت جت پرینتر | استعلام قیمت جت پرینتر

جت پرینتر یک لغت لاتین است که از دو کلمه جت (Jet) و پرینتر (Printer) درست شده است، که کلمه جت به معنای به خارج پرتاب کردن می باشد و پرینتر نیز به معنای چاپ کننده می باشد؛ به طور کلی جت پرینتر به عنوان و به معنای چاپگر صنعتی و یا تاریخ زن، بارکد زن نیز گفته می شود.

جت پرینتر از چه اجزایی ساخته شده است؟

در این قسمت در خصوص این که یک جت پرینتر از چه اجزایی تشکیل شده است توضیحات مختصری را می دهیم.

برد الکترونیکی

مهم ترین بخش و اصلی ترین بخش تشکیل دهنده یک جت پرینتر قسمت برد آن می باشد که به عنوان مغز متفکر دستگاه محاسبه می شود و کنترل تمامی عملیات را بر عهده دارد. تمامی فرمان های چاپ و سرعت چاپگر توسط این بخش صادر می شود.

هد چاپگر

وظیفه این قسمت دریافت اطلاعات از برد می باشد و همین طور پخش کردن جوهر بر روی محصولات می باشد.

چشمی الکترونیکی

این قطعه نزدیک هد قرار دارد و مسئول شناسایی محصولات بر روی خط تولید و ارسال فرمان چاپ به بر عهده دارد.

سیستم جوهررسانی

این بخش خود شامل مخزن جوهر، مخزن حلال(در برخی از مدل های جت پرینتر)، فیلتر تصفیه جوهر، شیلنگ های حاوی جوهر و پمپ می باشد؛ و این بخش وظیفه رساندن جوهر از مخازن گوناگون به هد پرینتر را دارد.

 بیشتر بخوانید: چگونه کارتریج را تعویض کنید؟+آموزش

سیستم عملکرد جت پرینتر ها به چه شکل است؟

در جت پرینتر ها بر اساس پاشش غیر تماسی جوهر به ویژه به صورت ذراتی که باردار شده اند و همانطور چسبیدن ذرات جوهر بر روی محصولات به گونه ای که نوشته چاپ شده در برابر هرگونه آسیب ها نظیر رطوبت و استحکاک مقاوم شده باشد و به سادگی و راحتی از روی محصول جدا نشود، همین سیستم پاششی غیر تماسی موجب شده است که سرعت چاپ د راین گونه چاپگر ها بیشتر بشود به ویژه در چاپگر صنعتی که سرعت بسیار بالاتر است.

سیستم عملکرد جت پرینتر های صنعتی به گونه است که با نصب بر روی خطوی تولید با توجه به تکنولوژی پیشرفته ای که دارد موقعیت محصول را شناسایی می کند و بر اساس آن برنامه ای که داده شده است، جوهر با فشار و سرعت زیاد و بر اساس طرحی که سفارش داده شده است روی محصول پاشیده می شود.

و بعد از این که پاشیده شد خیلی زود و سریع آن نوشته که ممکن است تاریخ تولید و یا انقضا محصول باشد و یا مشخصات آن باشد شکل می گیرد و خشک می شود.

دلیل استفاده از این گونه پرینتر ها در صنعت این است که علاوه بر سرعت بالایی که در چاپ دارند مقاومت زیادی را نیز دارا می باشند و کمتر خراب می شوند؛ نکته بسیار مهم در استفاده جت پرینتر ها این است که نباید در مواجه با حجم بالای کاری و مدت زمان طولانی که از آن استفاده می شود خیلی زود خراب و فرسوده بشود و در صورتی که نیامند تعمیر باشند هزینه مالی آن ها به طوری باشد که خیلی سنگین نباشد.

جت پرینتر

به طور کلی چندنوع جت پرینتر در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد؟

جت پرینتر ها به دو دسته تبدیل می شوند:

جت پرینترهای صنعتی ریز نگار و درشت نگار

این نوع جت پرینتر که در کارخانجات بزرگ با تیراژ تولید بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جت پرینترهای دستی درشت نگار

این گونه از جت پرینتر ها که در کارگاه های کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب و خرید کدام نوع از جت پرینتر ها مناسب تر است؟

مجموعه پارسا جت پرینتر به عنوان نمایندگی پخش و فروش انواع مدل های جت پرینترهای صنعتی حرفه ای گرانقیمت و جت پرینترهای دستی ارزان قیمت در ایران می باشد، ارائه دهنده کلیه خدمات پخش، فروش، مشاوره خرید، گارانتی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش می‌باشد.

پارسا جت پرینتر به عنوان یکی از معتبرترین ارائه دهنده های خدمات پخش و فروش و خدمات پس از فروش در ایران و به ویژه در مناطقی چون مشهد، اصفهان، ارومیه، اردبیل، تبریز، شیراز، تهران، زنجان می باشد.

جت پرینترهای تک رنگ با قابلیت پرینت مشکی و پرینت سفید از محصولات ارائه شده می‌باشند. علاوه بر پرینترهای جوهر افشان صنعتی و دستی ، انواع دستگاه لیرز مارکر جهت حکاکی لیزری تاریخ ، قیمت ، اطلاعات و بارکد ، از دیگر محصولات ما می‌باشند.

جت پرینتر های تک رنگ دارای قابلیت پرینت مشکی و پرینت سفید رنگ می باشند می باشد. علاوه بر پرینترهای جوهر افشان صنعتی و دستی ، انواع دستگاه لیرز مارکر جهت حکاکی لیزری تاریخ ، قیمت ، اطلاعات و بارکد ، از دیگر محصولات ما می‌باشند.

دستگاه هایی که به عنوان جت پرینتر معرفی می شوند دارای انواع مختلفی می باشند.

هر فرد خریداری باید با توجه به محصول تولیدی، ویژگی های سطح چاپ و جنس و تیراژ تولید و شرایط اختصاصی که خط تولیدی اش دارد از بین انواع مختلف این چاپگر ها یکی را انتخاب کند که مناسب تر باشد.

جت پرینتر های دستی

هرکدام از این دستگاه ها برای شرایط ویژه ای ساخته شده اند و باید متناسب با نیاز تولید یکی از آنها را انتخاب کرد.

جت پرینتر های دستی برای جاهایی مورد استفاده است که امکان قرار دادن آن ها بر روی نوار نقاله وجود ندارد برای مثال می توان به کارتن های بسیار بزرگ، لوله های کاروگیت، بشکه ها و … .

در صورتی که محصولاتی را دارید که می توانید نوار نقاله را روی آن قرار دهید توصیه می شود که از جت پرینتر های ثابت استفاده کنید.

جت پرینتر

توصیه می کنیم هنگام خرید جت پرینتر های دستی به این نکات توجه کنید که حتما سبک باشد و همچنین امکانات متنوع را دارا باشد در عینی که قدرت مانور بالایی را به تکنسین هایی که با آن کار می کنند بدهد.

توصیه می شود تکنسینی که می خواهد با این گونه جت پرینتر ها کار بکند ماهر و با تجربه باشد، همچنین سعی کنید که تمهیداتی را برای زمین نخوردن در نظر داشته باشید در عینی که سعی کنید کف آن ناحیه که کار لیبل زنی صورت می گیرد را به گونه ای طراحی کنید که در هنگام بر خورد  با زمین خطری متوجه دستگاه نشود.

 حتما بخوانید: معتبرترین مرکز خرید جت پرینتر در تهران کجاست؟

جت پرینتر های صنعتی

اگر دقت کرده باشید امروزه بر روی همه ی محصولات مواردی چون تاریخ انقضا و تاریخ تولید و یا اطلاعات بیشتری چون پروانه ساخت و بارکد و … قرار گرفته است.

برای درج این گونه اطلاعات از جت پرینتر که نوعی چاپگر صنعتی می باشد استفاده می کنیم؛ به این گونه از چاپگر ها تاریخ زن و یا لیبل زن نیز می گویند، این گونه چاپگرها برای چاپ بر روی اکثر لوازم  و محصولاتت نظیر خوراکی ها و لوازم آرایشی و بهداشتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

برای درج تاریخ تولید و تاریخ انقضا دستگاه های متنوعی همچون تاریخ زن های غلطکی، پرینتردستی، چاپگر لیزری، پرسی و جت پرینترها مورد استفاده قرار میگیرد که جت پرینترها عمومیت بیشتری در صنعت و کارخانجات و کارگاه ها دارند چرا که به نسبت سایر دستگاه ها دارای رابط کاربری راحت تر، خرابی کمتر، چاپ دقیق تر، هزینه و قیمت پایین تری هستند .

جت پرینتر

جت پرینتر های صنعتی، تکنولوژی های متفاوتی دارند دو نوع تکنولوژی پیزو و تکنولوژی ترمال داریم که در تکنولوژی پیزو لایه ای در معرض شارژ الکتریکی قرار می گیرد که سبب لرزش آن لایه می شود و این لرزش خود باعث می شود که به مخزن جوهر فشار آورده شود و سبب خروج جوهر بشود. معروف ترین هد با تکنولوژی پیزو به هد زار می توان اشاره کرد.

جت پرینتر هایی که با تکنولوژی ترمال کار می کنند به جای لرزش از گرما استفاده می کنند. بدین صورت که با ورود جریان به مقاومت تعبیه شده در کنار مخزن جوهر مقاومت گرم شده و باعث به جوش آمدن جوهر می شود در نتیجه جوهر به جوش آمده بخار شده و از نازل مربوطه خارج می شود.

استفاده از این تکنولوژی باعث می شود رابط کاربری راحت تری داشته باشیم، و راحت می توانید کارتریج را عوض کنید بدون که مهارت و یا تخصص داشته باشید.

انواع جت پرینتر

1- یکی از انواع جت پرینتر های مدل Drops and demand که به اختصار به انها DOD هم گفته می شوند که این مدل خود به دو نوع تقسیم می شوند : جت پرینتر های ریز نگارPiezoelectric و جت پرینتر های درشت نگار Valve jet.

2- جت پرینترهای Continuous Ink Jetprinter که به اختصار به آن CIJ نیز گفته می شود.

3- جت پرینتر های لیزری Laser printer که این نوع جت پرینتر ها نیز به دو دسته اداری و صنعتی تقسیم می شوند.

4- جت پرینتر های Thermal Ink Jetprinter که به اختصار به ان TIJ هم گفته می شوند که به دو دسته جت پرینتر های دستی و جت پرینتر های ثابت تقسیم می گردند.

ارتباط با ما

پارسا جت پرینتر با بیش از 15 سال تجربه موفق در زمینه فروش دستگاه جت پرینتر، جت پرینتر دستی، تعمیر جت پرینتر، تامین قطعات یدکی انواع جت پرینتر ها و دستگاه تاریخ زنی، تأمین جوهر جت پرینتر و حلال جت پرینتر و ریبون و همچنین کلیه خدمات مربوط به این حوزه در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.

پارسا جت پرینتر به عنوان نماینده رسمی برند های معتبر ایماژ، دومینو، لینکس در ایران می باشد.

برای ارتباط بیشتر و بهتر با ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید.

تماس بگیرید

  • مشاوره: ۰۹۳۸۲۸۳۱۹۶۲
  • فروش: ۰۹۱۲۲۸۴۱۹۶۲
  • آدرس: تبریز، جاده تهران، نرسیده به سه راهی اهر، جنب پل هوایی
  • اینستاگرام: https://www.instagram.com/parsa.jetprinter

پانوشت: جت پرینتر, قیمت جت پرینتر, بهترین قیمت جت پرینتر, جت پرینتر ارزان, جت پرینتر با کیفیت, استعلام قیمت جت پرینتر, قیمت به روز جت پرینتر