قیمت ریبون وکس رزین | ریبون وکس رزین و نحوه خرید

قیمت ریبون وکس رزین را از ما بخواهید.این نوع ریبون مقاوم ترین نوع ریبون وکس است و با استفاده از آن، می توان روی برچسب های کاغذی عمل چاپ را انجام داده و نسبت به مقاومت متن چاپ شده اطمینان داشت.

ریبون وکس رزین در مقایسه با ریبون وکس، مقاومت بیشتری را در برابر سایش از خود نشان می دهد.
استفاده از ریبون وکس رزین بر روی برچسب های صدفی جهت انجام عملیات چاپ نیز امکان پذیر است؛ اما مقاومت زیادی را به دست نمی دهد.

در این مقاله از سری مقالات وب سایت پارسا جت پرینتر، اطلاعاتی را پیرامون ریبون وکس رزین و مشخصات این نوع از انواع ریبون ها، به شما عزیزان ارائه می دهیم. برای این منظور در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ریبون وکس رزین

ریبون وکس رزین یکی از انواع ریبون های موجود در بازار می باشد. خصوصیات غالب آن نسبت به سایر ریبون های موجود در بازار این است که مقاومت چاپ بالایی دارد. همچنین می‌توان از این ریبون برای چاپ بر روی انواع لیبل ها استفاده کرد.

مقاومت ریبون وکس رزین در برابر پاک شدن متن چاپ شده بر روی لیبل، و همچنین کیفیت چاپ ریبون وکس رزین؛ نسبت به ریبون وکس بالاتر بوده و از ریبون رزین کمی پایین تر است.

از این نوع ریبون جهت انجام عملیات چاپ با استفاده از پرینتر های حرارتی استفاده می شود. عمل چاپ با حرارت ایجاد شده توسط هد دستگاه پرینتر، انجام می گیرد.

از ریبون وکس رزین می توان جهت انجام عملیات چاپ بر روی انواع برچسب ها استفاده کرد. به عنوان مثال میتوان آن را جهت چاپ بر روی لیبل پلاستیکی، شبرنگ و متال مورد استفاده قرار داد.

قیمت ریبون وکس رزین

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید جت پرینتر در تبریز

بیشتر بخوانید: انواع چاپگر و جوهر افشان

خصوصیات ریبون وکس رزین

برخورداری ریبون وکس رزین از برخی ویژگی ها باعث کاربرد زیاد نسبت به سایر ریبون ها در عملیات چاپ شده است.

ریبون وکس رزین در برابر شستشو، گرما و نور مقاومت بالایی را از خود نشان می‌دهد و ماندگاری آن بر روی لیبل های مختلف علی الخصوص لیبل کاغذی؛ بسیار بالا است.

معرفی اندازه ریبون وکس رزین با استفاده از دو عدد که در یکدیگر ضرب شدند انجام میشود. از بین این دو عدد، عدد اول نشان دهنده ارتفاع ریبون برحسب میلی متر بوده؛ و عدد دوم طول یا به عبارتی متراژ ریبون را بر حسب متر نشان می دهد.

به عنوان مثال وقتی می‌گوییم ریبون وکس رزین ۳۰۰×۱۱۰؛ به این معنا است که ریبون مد نظر ما دارای ارتفاع یا عرض برابر ۱۱۰ میلی متر، و طول یا متراژی برابر با ۳۰۰ متر می باشد.

ریبون وکس رزین از ترکیب درصد مناسبی از رزین و وکس در کنار یکدیگر، تولید می گردد. با توجه به استفاده از درصدی رزین در این نوع از ریبون ها، مقاومت آن نسبت به ریبون وکس در شرایط مختلف محیطی، بالاتر می باشد.

شرکت پارسا جت پرینتر با سالها تجربه در زمینه ارائه انواع خدمات مربوط به جت پرینترهای دستی و ثابت، با کیفیت ترین نوع ریبون ها و ریبون وکس رزین را برای شما عزیزان ارائه می دهد. با ما تماس بگیرید.

تماس بگیرید

  • مشاوره: ۰۹۳۸۲۸۳۱۹۶۲
  • فروش: ۰۹۱۲۲۸۴۱۹۶۲
  • آدرس: تبریز، جاده تهران، نرسیده به سه راهی اهر، جنب پل هوایی
  • اینستاگرام: https://www.instagram.com/parsa.jetprinter

خرید ریبون وکس رزین

عملیات چاپ در دستگاه های پرینتر با استفاده از ریبون ها انجام می شود. ریبون انواع مختلفی دارد که عبارتند از: ریبون وکس، ریبون رزین، ریبون وکس رزین و ریبون سوپر رزین.

استفاده از هر یک از انواع ریبون ها با توجه به نوع لیبل/Label مدنظر، صورت می گیرد؛ زیرا هر یک از انواع ریبون بر روی برخی از انواع لیبل ها مقاومت بالاتری را از خود نشان می‌دهد.

پارسا جت پرینتر مفتخر است که با سالها تجربه در زمینه انواع پرینتر ها و قطعات مصرفی آن؛ خدمات مختلفی همچون فروش انواع برندهای جت پرینتر در سراسر ایران؛ خرید و فروش پرینتر های نو و دست دوم؛ تامین قطعات یدکی پرینتر همچون ریبون وکس رزین؛ تعمیر پرینتر و غیره؛ را به شما عزیزان ارائه می دهد.

ریبون وکس رزین را در چه لیبل هایی میتوان استفاده کرد؟

ریبون وکس رزین یکی از ریبون های پرکاربرد جهت انجام عملیات چاپ در پرینترهای حرارتی می باشد.هر یک از انواع ریبون ها را می توان بر روی برخی از انواع لیبل مورد استفاده قرار داد تا بالاترین کیفیت و مقاومت به دست آید.

در صورتی که می‌خواهید چاپ صورت گرفته با استفاده از ریبون وکس رزین بالاترین کیفیت ممکن را دارا باشد؛ بهتر است از ریبون وکس رزین در لیبل های زیر استفاده کرد:

  • لیبل کاغذی / paper
  • لیبل پلی پروپیلن / pp
  • لیبل پی وی سی / pvc
  • لیبل شفاف / transparent
  • لیبل گچی یا خرد شونده / security label

در صورتیکه ریبون وکس رزین / Wax-Resin Ribbonرا در لیبل های ذکر شده مورد استفاده قرار دهید؛ خواهید دید که متن چاپ شده دارای ماندگاری بالایی بوده و در برابر حلال هایی که قدرت کم و متوسط دارند، زیادی را از خود نشان می دهد. همچنین استفاده از ریبون وکس رزین کیفیت چاپ بالایی را نیز به دست می دهد.

ریبون وکس رزین
قیمت ریبون وکس رزین

مشخصات مختلفی بر روی قیمت ریبون وکس رزین تاثیر گذار است. قیمت هر یک از انواع برندهای ریبون وکس رزین با توجه به عرض یا ارتفاع ریبون، و متراژ آن، مشخص می شود.

در حالت کلی می‌توان گفت که قیمت ریبون وکس رزین بین ۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان متغیر است. با این وجود این محصول نیز همانند سایر محصولات صنعتی نوسان قیمتی دارد.

کیفیت چاپ ریبون وکس رزین

آنچه که ریبون وکس رزین را نسبت به سایر انواع ریبون ها متمایز می‌سازد؛ شفافیت بالای این ریبون است. ریبون وکس رزین وضوح چاپ بالایی دارد، از این رو به یکی از پرطرفدارترین انواع ریبون ها تبدیل شده است.

از آنجایکه ریبون وکس رزین با ترکیب ریبون وکس و ریبون رزین تولید می شود؛ مقاومت ریبون وکس رزین چیزی مابین این دو نوع ریبون می باشد.

در تولید ریبون وکس رزین، هرچه درصد رزین افزایش یافته و درصد وکس کمتر باشد؛ ریبون وکس رزین مرغوب تر است. افزایش درصد رزین در ریبون وکس رزین باعث می شود چاپ صورت گرفته، مقاومت بالاتری داشته و طبیعتاً قیمت ریبون وکس رزین نیز کمی افزایش یابد.

در حالت کلی اگر ریبون وکس رزین با رعایت اصول و استانداردهای تعیین شده تولید گردد؛ کیفیت چاپ قابل قبولی خواهد داشت.لازم به ذکر است که مرغوبیت ریبون وکس رزین مستقیماً بر روی هد پرینتر نیز تاثیرگذار است.

استفاده از ریبون وکس رزین فاقد استانداردهای لازم باعث آسیب به هد دستگاه پرینتر میشود. برعکس اگر از ریبون وکس رزین مرغوب و استاندارد استفاده کنید، عمر هد پرینتر شما افزایش یافته؛ و در نتیجه از هزینه های آتی جهت تعمیر دستگاه و هد پرینتر، ممانعت به عمل می‌آورید.

استفاده از ریبون وکس

ریبون وکس رزین یکی از انواع پر کاربرد ریبون ها می باشد. ریبون وکس رزین از مقاومت بالایی در برابر سایش و حلال های متوسط برخوردار است.

مقاومت ریبون وکس رزین از ریبون وکس بالاتر است. ریبون وکس رزین نسبت به ریبون های رزین از مقاومت پایین تری برخوردار است.

استفاده از ریبون وکس رزین عموماً بر روی لیبل های کاغذی و نوع لیبل پی وی سی صورت می گیرد.

شرکت پارسا جت پرینتر مفتخر به ارائه انواع برندهای ریبون وکس رزین، به شما عزیزان، می باشد. در صورتی که نیاز به هرگونه خدماتی در ارتباط با پرینترهای دستی و ثابت از جمله تامین قطعات مصرفی پرینتر همچون ریبون وکس رزین، دارید؛ از طریق شماره های درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پانوشت:قیمت ریبون وکس رزین، ربون وکس رزین و نحوه ی خرید