خرید ریبون وکس رزین

خرید ریبون وکس رزین | بورس انواع ریبون وکس رزین با تنوع بالا

خرید ریبون وکس رزین را می توانید از طریق وب سایت پارسا جت پرینتر انجام دهید. شرکت پارسا جت پرینتر مفتخر است که انواع خدمات مرتبط با پرینتر و جت پرینترهای دستی و ثابت همچون فروش جت پرینتر؛ خرید و فروش پرینترهای دست دوم؛ تامین قطعات یدکی جت پرینتر همانند انواع ریبون مانند ریبون وکس رزین؛ و خدمات پس از فروش پرینتر ها را به شما عزیزان ارائه می دهد.

ریبون وکس رزین

یکی از مهمترین بخش های لیبل یک پرینتر، ریبون است. در حقیقت با به کارگیری یک ریبون به عنوان مثال ریبون وکس رزین، انجام عملیات چاپ امکان پذیر می‌شود.

در درون لیبل پرینتر ها یک قسمت جهت قرار دادن ریبون به عنوان مثال ریبون وکس رزین، تعبیه شده است. پس از تمام شدن ریبون بایستی آن را با یک ریبون جدید جایگزین کرد.

ریبون وکس رزین ابعاد مختلفی دارد. نوع ریبون های وکس رزین نسبتاً سبک بوده و می توان از آنها برای انجام عملیات چاپ بر روی لیبل های کاغذی و لیبل های پی وی سی استفاده کرد.

به کارگیری ریبون وکس رزین جهت چاپ بر روی لیبل کاغذی، باعث ماندگاری زیاد چاپ می گردد. مقاومت ریبون وکس رزین در برابر شرایط محیطی نسبتاً زیاد است. فراموش نکنید این مسئله را به هنگام خرید ریبون وکس رزین مد نظر قرار دهید.

ریبون وکس رزین با ترکیب رزین و وکس تولید می شود. از این‌رو مقاومت ریبون وکس رزین نسبت به ریبون وکس بیشتر، و نسبت به ریبون رزین کمتر است.

هر چه درصد رزین به کار رفته در ریبون وکس رزین افزایش یابد، مقاومت رزین در برابر شرایط محیطی و سایش بیشتر می شود. در نتیجه یکی از مهمترین مسائل تاثیر گذار بر روی قیمت ریبون وکس رزین، مرغوبیت آن یعنی به عبارتی درصد رزین به کار رفته شده در آن می باشد.

اگر تصمیم به خرید ریبون وکس رزین دارید، کارشناسان ما در شرکت پارسا جت پرینتر همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

تماس بگیرید

 • مشاوره: ۰۹۳۸۲۸۳۱۹۶۲
 • فروش: ۰۹۱۲۲۸۴۱۹۶۲
 • آدرس: تبریز، جاده تهران، نرسیده به سه راهی اهر، جنب پل هوایی
 • اینستاگرام: https://www.instagram.com/parsa.jetprinter

کاربرد ریبون

انجام عملیات چاپ بر روی برچسب، با استفاده از جوهر مخصوص یا به عبارت دیگر ریبون امکان پذیر می باشد. برای چاپ بر روی هر یک از انواع لیبل، بایستی از یکی از انواع ریبون ها به عنوان مثال ریبون وکس رزین استفاده کرد.

برای اینکه چاپ، مقاومت و ماندگاری بالایی داشته باشد، باید توجه کنیم که جنس لیبل چیست. به عنوان مثال برای لیبل های کاغذی، استفاده از ریبون وکس رزین پیشنهاد می گردد.

انجام عملیات چاپ بر روی لیبل های کاغذی با استفاده از ریبون وکس رزین، باعث می شود چاپ، ماندگاری بالایی داشته و در برابر حرارت، مایعات، سایش و سایر شرایط محیطی مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

خرید ریبون وکس رزین
انواع ریبون ها

همانگونه که پیشتر نیز بیان شد، با توجه به نوع لیبل مورد استفاده، ریبون های مختلفی نیز وجود دارند که یکی از انواع این ریبون ها، ریبون وکس رزین می باشد.

انواع ریبون های موجود در بازار عبارتند از:

 • ریبون وکس / wax ribbon
 • ریبون رزین / resin ribbon
 • ریبون سوپر رزین / super resin ribbon
 • ریبون وکس رزین / wax-resin ribbon

در صورتی که تمایل به خرید ریبون وکس، ریبون رزین، ریبون سوپر رزین و یا ریبون وکس رزین دارید؛ ابتدا بایستی توجه نمایید که لیبل مورد استفاده شما از کدام نوع می باشد.

پس از اطمینان نسبت به نوع لیبل مورد استفاده و نوع ریبون مورد نیاز خود، می توانید اقدام به خرید ریبون وکس رزین یا سایر انواع ریبون ها نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید جت پرینتر در تهران

بیشتر بخوانید: پرینترهای لیزری چگونه کار می کنند؟

کاربرد ریبون وکس رزین

جهت انجام چاپ بر روی انواع مختلف لیبل می توان از روش های مختلف بهره جست. در این میان چاپ به کمک پرینترهای حرارتی یکی از ساده ترین و پرکاربردترین انواع چاپ میباشد.

پرینتر های حرارتی برای انجام عملیات چاپ بر روی محصول مورد نظر، نیاز به ریبون دارند. پرینتر حرارتی به ‌کمک ریبون همچون ریبون وکس رزین، اطلاعات مورد نظر را بر روی محصول چاپ می کند.

با استفاده از ریبون حرارتی مانند ریبون وکس رزین، می توان لوگو، تاریخ تولید و انقضا، بارکد، توضیحات محصول و دیگر موارد را بر روی محصول مورد نظر چاپ کرد.

با توجه به نوع برچسب یا لیبلی که تمایل به چاپ اطلاعات بر روی آن داریم؛ از انواع مختلف ریبون ها استفاده می گردد. یکی از انواع این ریبون ها که جهت چاپ بر روی برچسب کاغذی مورد استفاده قرار می گیرد، ریبون وکس رزین است.

خرید ریبون وکس رزین

بخش‌های مختلف ریبون وکس رزین

انواع ریبون ازجمله ریبون وکس رزین از لایه های مختلفی تشکیل شده است. لایه بندی اصلی ریبون وکس رزین و سایر ریبون ها، عبارت است از:

1- لایه پشت؛ که برای اینکه ریبون وکس رزین و سایر ریبون ها در پرینتر حرکت روان تری داشته باشد و در نتیجه به هد دستگاه استهلاک کمتری وارد شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

2- لایه اصلی؛ که در ریبون وکس رزین و سایر ریبون ها، به عنوان فیلم PET شناخته می شود.

3- لایه پخش؛ که باعث می شود مرکب به صورت ساده تر و راحت تر از لایه PET جدا شود.

4- لایه مرکب چاپ؛ که همان جوهری است که هد دستگاه بر روی برچسب چاپ می کند.

نحوه چاپ در پرینترهای حرارتی

پرینترهای حرارتی از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که اصلی‌ترین و مهمترین این قسمت ها، هد می باشد. در حقیقت عرض ریبون وکس رزین یا سایر ریبون ها با توجه به هد دستگاه تعیین می‌گردد.

نحوه چاپ در پرینترهای حرارتی به این صورت است که برروی هد دستگاه پرینتر سوزن های بسیار ریز حرارتی وجود دارد.

هر یک از این سوزنها به وسیله ریزپردازنده ها کنترل می‌شوند. وقتی دستور متن یا تصویر مورد نظر به دستگاه داده میشود، این ریز پردازنده ها با ارسال فرمان هایی به سوزن ها تعیین می کنند که کدام یک از سوزن ها گرم شده و جوهر روی ریبون وکس رزین یا سایر ریبون های مورد استفاده، آب شود و متن و یا تصویر چاپ گردد.

خرید ریبون وکس رزین

از ریبون وکس رزین برای چاپ بر روی لیبل های مختلف استفاده می شود. انواع برچسب هایی که ریبون وکس رزین برای چاپ بر روی آن مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:

 • لیبل کاغذی / paper
 • لیبل پلی پروپیلن / pp
 • لیبل پی وی سی / pvc
 • لیبل شفاف / transparent
 • لیبل گچی یا خرد شونده / security label

جهت خرید ریبون وکس رزین از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.
شرکت پارسا جت پرینتر مفتخر به ارائه انواع خدمات در زمینه انواع جت پرینترهای دستی و ثابت، و لوازم مصرفی جت پرینتر ها مانند ریبون های وکس رزین و سایر انواع ریبون ها میباشد.

پانوشت: خرید ریبون وکس رزین، بورس انواع ریبون با تنوع بالا